Jūs esate čia:Drevernoje lankėsi Mažosios Lietuvos mokyklos

Drevernoje lankėsi Mažosios Lietuvos mokyklos

Drevernos pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai visus mokslo metus įgyvendino etnokultūros projektą „Į žvejus eisiu". Į baigiamąją edukacinę pamoką apie Mažosios Lietuvos krašto žvejybą, laivus, papročius dreverniškiai pasikvietė Kintų, Dituvos ir Plikių pagrindinių mokyklų mokinius ir mokytojus. Dainininkų būrelis svečius sutiko tradicine krašto daina „Į žvejus eisiu“. Lietuvininkų tarme visus sveikino muzikos mokytoja Virgina Asnauskienė, o ir jaunosios dainorėlės, jau pramokusios šios senos ir beveik užmirštos tarmės, visus mokė tarmiškų žuvų, vėjų krypčių pavadinimų, teatrališkai pristatė lietuvininkų tautinį rūbą, kartu su svečiais žaidė krašo žaidimus ir ratelius. Garsiai skambėjo bendros dainos, nes visi turėjo tekstus.  Dainorėlės svečiams įteikė žodynėlius, kad kitąkart susitikus, būtų „lengviau susikalbėt“, o projekto iniciatorei  direktoriaus pavaduotojai ugdymui Vilijai padovanojo angeliuką, kad saugotų ir globotų.

Svečiai lankėsi J. Gižo etnografinėje sodyboje, kur muziejaus vadovas Žilvinas Čėsna įdomiai papasakojo apie šio krašto laivus, žvejybą. Žvejytė Aldona pavaišino skania žuviene. Papietavę visi suskubo paėjėti prie nesenai pastatyto apžvalgos bokšto, o pasikėlę į penkiolikos metrų aukštį, drąsiai apžiūrinėjo Drevernos gamtovaizdį.

Mažųjų laivų uoste mūsų laukė reisinio laivo „Dreverna“ kapitonas Antanas Eirošius ir jo padėjėjai: Saulius ir Žilvinas. Turizmo informacinio centro vadovė Gintarė Atkočiūnė papasakojo apie laivą, kuriuo plaukėme. Plaukdami grožėjomės pamario krašto gamta, geru oru, stebėjome, kaip pakeliamos burės. Atsisveikindami vieni kitiems padėkojome už įdomų, prasmingą pabendravimą, lietuvininkų tarme vieni kitiems palinkėjome: „velijam giliukį didelį stiukį“- linkim laimės didelį gabalą.

Dėkojame Drevernos J.Gižo etografinės sodybos ir turizmo informacinio centro vadovams, Drevernos kultūros namams, padėjusiems organizuoti renginį.